HS Piranesi

sprzedany - Szwajcaria
(Simeon Sadik x HS Pipistrella)
ogier, kary, 2002

Hodowca: Mrs Shirley Watts /Halsdon Stud
Właściciel: Black Lady Arabians
Ród męski: Saklawi I
Linia żeńska: Rodania or.ar.

Simeon Sadik Asfour Malik
Hanan
Simeon Safand Sankt Georg
27 Ibn Galal V
HS Pipistrella Pilot Fawor
Pipi
Pikieta Probat
Platyna
HS Piranesi jest homozygotycznie karym synem jednego z najlepszych w historii karych ogierów i reproduktorów, czystoegipskiego Simeon Sadika, o którego cenie zakupu z Simeon Stud w Australii do Halsdon Arabians krążą legendy opiewające na kwotę ok. 1 miliona dolarów.

Simeon Sadik ma na swoim koncie tytuły Australian East Coast Champion Stallion 1995, Międzynarodowy czempion Wlk Brytanii 1996, Wiceczempiona Świata 1997, Wiceczempiona Europy 2000 i Wiceczempiona Pucharu Narodów 2000 i 2003 co plasuje go w gronie nielicznych karych koni arabskich, które zdobyły tak ważne tytuły. Zasłynął również jako ojciec znanego i utytułowanego potomstwa, jak np. użyty w polskiej hodowli HS Etiquette, jedna z najlepszych matek w Simeon Stud – Simeon Setavi, Młodzieżowa Wiceczempionka Świata 2002 – HS Ramira czy występująca na europejskich pokazach Maya des Alpes (Top Five Pucharu Narodów).

Matką HS Piranesi jest czytopolska kara HS Pipistrella, obecnie własności Strydom Arabians w RPA, córka janowskiego Pilota (Czempion Polski, Wlk Brytanii i międzynarodowego pokazu w Blommerod) oraz wyhodowanej w Michałowie Pikiety po Probat, Wice Czempionki Świata, Polski, Pucharu Narodów, dwukrotnej narodowej Wiceczempionki Wlk Brytanii i pokazu w Blommerod.